چاپ        ارسال به دوست

سالنامه آماري 1394 صنعت بيمه كشور از طريق پايگاه اطلاع رساني بيمه مركزي منتشر شد.

هم زمان با فرا رسيدن روز بيمه (13 آذر)، آمار و اطلاعات سالنامه آماري 1394 صنعت بيمه كه به صورت مكانيزه (در قالب سامانه سنهاب) تهيه شده، از طريق پايگاه آماري صنعت بيمه و پرتال بيمه مركزي ج.ا.ايران به نشاني www.centinsur.ir در دسترس عموم قرار گرفت.

بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران در اجراي وظيفه قانوني خود، هر ساله اطلاعات لازم را از فعاليت كليه مؤسسات بيمه جمع آوري و به منظور رفع نيازهاي سياستگذاران، برنامه ريزان، پژوهشگران و فعالان صنعت بيمه، در قالب سالنامه آماري منتشر مي نمايد. اين سالنامه به عنوان تنها مرجع معتبر رسمي اطلاعات بازار بيمه محسوب شده و حاوي اطلاعات كاملي از صنعت بيمه مي باشد. اطلاعات اين سالنامه مشتمل بر آمارهاي بيمه در سطح بين المللي و داخلي بوده و گزارشهاي آماري مختلف در خصوص: رشته هاي بيمه، شركتهاي بيمه و شبكه فروش آنها، فعاليت در استان‌ها، كاركنان شركتهاي بيمه، وضعيت مالي صنعت بيمه، فعاليت صندوق تأمين خسارتهاي بدني و پژوهشكده بيمه، همچنين گزارش عملكرد اجراي قانون بيمه اجباري شخص ثالث و آمار عملكرد اتكايي شركت هاي بيمه را در بر دارد.

اين سالنامه توسط اداره تحليلهاي آماري دفتر برنامه ريزي و توسعه در حوزه معاونت طرح و توسعه بيمه مركزي ج.ا. ايران تهيه و تدوين شده است اطلاعات مندرج در آن حاصل همكاري مجموعة صنعت بيمه اعم از: مديريت هاي ذي‌ربط شركتهاي بيمه، بيمه مركزي، صندوق تأمين خسارتهاي بدني و پژوهشكده بيمه است كه با مشاركت صميمانه خود انتشار آن را ميسر نموده اند.

به منظور دسترسي سريعتر و سهولت كار، مطالب سالنامه آماري 1394 (كليه فصول و پيوستهاي آن حاوي: جداول و نمودارهاي آماري و متن گزارشهاي تحليلي) از طريق لينكي در پرتال بيمه مركزي و پايگاه آماري صنعت بيمه قابل دانلود (در قالب فايلهاي Excel، Word و PDF) بوده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

يادآور مي شود نسخه فيزيكي سالنامه آماري 1394 صنعت بيمه نيز حداكثر تا يك ماه آتي چاپ و در كتابفروشي پژوهشكده بيمه جهت دسترسي عموم توزيع مي‌گردد.

تاريخ تهيه خبر 1395/9/9


١٩:١٠ - 1395/09/09    /    شماره : ١٣٩١    /    تعداد نمایش : ٢٠٩٥خروج